Pri modernizácii výťahu sa nemenia dispozičné vlastnosti starého výťahu ako sú rozmery kabíny, rýchlosť výťahu a nosnosť výťahu. Jej cieľom je predovšetkým estetické úpravy kabíny , privolávačov a odstránenie poruchovosti výťahu

Stroj

Generálna výmena stroja

Generálna výmena stroja najefektívnejší spôsob opravy starého stroja, ktorý už nespĺňa  požiadavky funkčnosti, ak je stroj hlučný, má opotrebované trakčné kladky výťahového stroja, vytekajúci olej z prevodovky a podobne.

Čítaj viac

Kabíny

Výmena kabíny

Modernizácia predstavuje estetické upravenie kabíny, vymenenie alebo oblepenie stien kabíny ,svetiel kabíny za úsporné led diódove svetla a aj výmena podlahy. Rozmery kabíny ako aj nosnosť ostávajú nezmenené.

Čítaj viac

Rozvádzač

Výmena výťahového rozvádzača

Výmena výťahového rozvádzača sa uskutočňuje pre zníženie poruchovosti výťahu. Tento rozvádzač splná najnovšiu normu STN EN 81-21, teda ak sa neskôr rozhodnete pre celkovú rekonštrukciu, tento rozvádzač je plne kompatibilný a ostáva zachovaný. Pri výmene rozvádzača sa vymieňa kabínové tablo, ako aj vonkajšie privolávače a ohybné káble na kabíny výťahu.

Čítaj viac