Rekonštrukcia výťahu je najefektívnejší spôsob s cieľom zvýšiť bezpečnosť výťahu podľa najnovších noriem STN EN 81-20. Jej ďalšími výhodami je úspora elektrickej energie až o 35%, plynulý a tichý chod výťahu ako aj plynulé zastavovanie v staniciach, predĺženie výťahovej kabíny až o 30 cm a zvýšenie nosnosti výťahu, zvýšená prevádzková rýchlosť výťahu, nová moderná výťahová kabína podľa vlastného výberu a veľa ďalších výhod. Naša spoločnosť spolupracuje výhradne s českými a nemeckými dodávateľmi a tým je dosiahnutá kvalita na najvyššej možnej úrovni.

Výťahová kabína

Výťahová kabína je vyrobená na mieru do danej výťahovej šachty, je svetlá výška kabíny je zvätšená na 235cm a kabína je predĺžnená cca. o 25cm podľa rozmerov šachty. Kabína je vyrobená českou spoločnosťou KDO servis, so sídlom v Čejkoviciach. Táto spoločnosť  vyrába steny kabiny zo sendvičových hliníkových panelov METAWELL, potiahnutým dekoratívnym laminátom FUNDERMAX,  tieto steny sa vyznačuju vysokou odolnosťou a extrémne nízkou váhou. Osvetlenie kabíny je zabezbečené LED svietidlami s nízkou spotrebou elektrickej energie, avšak vysokou svietivosťou. Podlaha kabíny je vyrobená z tvdeného, nárazuvzdorného linoela, alebo z mramorovej dosky na požiadanie. Kabína ma vlastné váženie proti pretaženiu výťahu. Vzory steny kabín aj strop s osvetlením si može zákazník vybrať podľa platného vzorkovníka ako aj možnosť dodatočných prvkov, ako madlá v kabíne, ventilácia v kabíne alebo zrkadlo.

Osvetlenie výtahovej kabíny zabezpečujú štandartne 4 led svietidlá. Ich množstvo, rozmiestnenie, je možné zmeniť podľa individuálnych požiadaviek. Za prípatok ponúkame aj stropný podhľad , ktorého dizajn si možete navrhnúť na mieru.

Podlaha kabíny je vyrobená z nárazuvzdorného tvrdeného linoela podľa vlastného výberu, alebo za príplatok z kamennej platne

Vzorkovník výťahových stien kabíny

Šachtové dvere (vonkajšie)

Šachtové alebo vonkajšie dvere dodávame v dvoch prevedeniach, automatické alebo ručné. Každá z týchto možnosti ma svoje výhody, výber mechanizmu dverí závisí od požiadaviek a účel využívania výťahu zákazníka. Pri automatických dverách je výhoda prevažne bezdotyková obsluha a pri ručných je to rozšírenie vstupu do výťahu. Pri ručných dverách sa používajú automaticke kabínové dvere typu BUS. Farbu, usadenie a veľkosť okienka na dverách si zvolí zákaznik.

Výťahový stroj

Výťahový stroj dodávame nemeckej výroby značky ZIEHL-ABEGG, tento stroj je bezprevodový. Vďaka absencií prevodovky a ostatných pohyblivých časti sa hluk motora redukuje na 15 dB. Motor obsahuje dve integrované a certifikované kotúčové brzdy. Tieto motory sa osádzajú lanami o hrúbke 8mm a teda ich chod je veľmi tichý a hladký. S motorom dodávame aj nový výťahový rošt pre správne uloženie motora a prekladkovania lán podľa platnej normy STN EN 81-20.

Kabínové tablo, privolávače

Kabínové tablo kladie dôraz na spolahlivosť a dizajn v nerezovom alebo farebne variabilnom lakovanom prevedení. Tabla sú štandartne osadené tlačítkami “antivandal” a plnofarebným grafickým TFT LCD dispejom, ktorý zobrazuje polohu výťahu, prípadne obrázky podľa požiadaviek zákazníka. Staničné privolávače sa vyznačujú vysokou funkčnosťou a sú dostupné v rôznych prevedeniach , a to umožnuje individuálny výber najvhodnejšieho typu ohľadom na dizajn kabíny výťahu a budovy.

Výťahový rozvádzač

Riadiaci systém dodávame od českého výrobcu BETA-CONTROL, ktorý predstavuje novú generáciu riadiaceho systému určeného pre výťahy. Riadiaci systém BC-NELA prináša najmodernejšie technológie na riadenie výťahov s dôrazom na maximalnu spoľahlivosť prevádzky. Motor poháňa frekvečný menič ZAdynpro, vyvinutý špeciálne pre výťahové techológie a má energetickú triedu A a je napojený na externý zdroj v prípade výpadku prúdu v objekte. Tento rozvádzač disponuje aj núdzovým volaním priamo na servis v prípade poruchy, a taktiez online monitoringu spolahlivosti výtahu cez internet tzv. e-servis.

E-monitoring výťahu

Rekonštrukcia obsahuje

 • Kompletné dodanie (výtahový rošt, riadiaci system, výťahový stroj, výtahová kabína, protiváha, vodítka, elektroištalácia atď. )
 • Dopravu výťahu na miesto montáže
 • Zriadenie a likvidácia nutného zariadenia staveniska
 • Kompletné montážne a demontážne práce
 • kompletné prevedenie murárskych prác, malieb a náterov
 • Režijné náklady
 • Kompletná prevádzková dokumentácia potvrdená TISR
 • Skúšku výťahu vykonanou Technickou Inšpekciou SR s vydaním osvedčenia na prevádzku
 • Stavebné práce súvisiace s demontážou výťahu (rozbitie základu stroja a dosadu v šachte, vyspravenie podlahy strojovne a dna šachty, vybielenie strojovne, vyspravenie murovky po výmene šachtových  dverí,
 • Ekologickú likvidáciu demontovaného zariadenia
 • Ekologickú likvidáciu stavebnej sute

Záruka

 • Na dodávku zariadenia poskytujeme záruku po dobu 6 rokov od dáta ukončenia montáže
 • Na montážne práce ( pevne zabudované diely) poskytujeme záruku po dobu 6 rokov  od dáta ukončenia montáže
 • V rámci tohto servisu sú vykonávané bezplatné opravy porúch výťahu, vzniknuté vadou dodávky
 • Záručný servis sa nevzťahuje na vady, vzniknuté jeho úmyselným poškodením alebo neodbornou obsluhou.

Montáž

 • Výroba výťahu do 18 týždňov od podpisu ZOD alebo poslaním oznámenia o začatí realizácie.
 • Demontáž a montáž výťahu 3- 5 týždnov podľa rozsahu objednaných prác